Kustecu pobjeda, Pokos prvak

Dva četvrta mjesta, pa treća, drugo i konačno naslov prvaka. Takva je povijest Pokosovih nastupa u Focus kupu. Ove godine je osigurao naslov prvaka utrku prije kraja sezone. U posljednjoj utrci nije pobijedio, no tri pobjede s početka sezone i jedno drugo mjesto u Požegi osigurale su naslov prvaka, pa je u Dugopolju mogao nastupiti ležernije, bez opterećenja, no u svakom slučaju je morao završiti.

Najbolje vrijeme treninga ostvario je mladi i sve brži Vilko Kustec. Kustec je ostvario vrijeme 1:11.755, a najbrži je bio na oba treninga. Drugo vrijeme treninga ostvario je Pokos, a treće Krainc. Martino Bradarić zauzeo je 4., a Kodrić 5. startnu poziciju. Od 3., počevši sa Kraincom do 8. mjesta (Tajana Koren) vozači su bili unutar jedne sekunde. Posljednja dva mjesta na treningu ostvarili su Marko Pavić, očigledno ne pripremljenim automobilom i Martin Mustapić, koji je nastupio samo u Dugopolju u ovoj sezoni.

Utrka je prošla gotovo bez razbijanja, bar onih namjernih, čega smo se najviše bojali, obzirom na prošlogodišnje izdanje. Kustec je mirno došao do svoje prve pobjede, ostavivši Bradarića za 3.3 sekunde. Pokos je utrku završio na 3., a Alduk na 4. mjestu. Solidan rezultat za Alduka, no tek je nakon utrke napravio nešto po čemu ćemo ga svi pamtiti...

Vjerovali ili ne, Ante je uspio uništiti svoj automobil nakon što je prošao ciljem. Od silnog zadovoljstva (jedno 4. i jedno 1. mjesto) želio je malo zabaviti publiku, a vjerojatno i zahvaliti domaćim navijačima na bodrenju. U svojoj zahvali u potpunosti je uspio jer publika je dobila ono po što je vjerojatno i došla - spektakl! Alduk je okrenuo Focusa na krov u prvom zavoju, nakon cilja. Auto nije izgledao najbolje, no koliko saznajemo, uskoro će biti 'kao nov' i spreman za posljednju grobničku utrku.

U utrci se sam mirno vozio Ivan Kodrić osvojivši 5. mjesto. Iza njegovih leđa vodila se borba između Perekovića i Pavića, koji su u pretposljednjem zavoju utrke također zabavili publiku, ali i sebe. Pereković proklizao u zavoju i njegov automobil ostao je ispriječen ispred Pavića, koji je na njega naletio. Kontakt nitko nije shvatio kao nesportski, a njih dvojica brzo su se ispravila i jurnula prema posljednjem zavoju kroz koji je Pereković ipak prošao prije. Kontakta je bilo i između Tajane Koren i Martina Mustapića, odmah po startu utrke, no i njih dvoje riješili su problem bez pomoći sudaca ili direktora utrke i nastavili svoje vožnje. Utrku (opet) nije uspio završiti Siniša Krainc zbog tehničkih problema na njegovom Focusu.

Posljednja utrka je na Grobniku, gdje će se odlučiti naslov vice prvaka.