Pokos potvrdio dominaciju

Ivan Pokos, ovogodišnji pobjednik VW Polo Castrol Pirelli kupa osvojio je i posljednje dvije utrke u ovoj sezoni. Startao je sa prve startne pozicije i s lakoćom došao do pobjede ispred Marka Pavića i Roberta Nikpalja. Utrku je odlično odvozio Ivan Ergović, koji je osvajanjem 4. mjesta osvojio i svoju 1. prvu startnu poziciju, budući da prvoplasirana četvorica mijenjaju startne pozicije za drugu utrku. U prvoj utrci odličnu vožnju je pokazao i Domagoj Pereković, koji je sa posljednje startne pozicije utrku završio na 6. mjestu, odmah iza Marka Sitarića. Pereković je, naime, ostvario 4. startno vrijeme, no zbog odstupanja kočnica na njegovom automobilu od tehničkog pravilnika kupa, žiri je donio odluku da mu se vremena na oba službena treninga ne priznaju, stoga je startao posljednji.

Drugu utrku je poveo Ivan Ergović, no trema od starta u prvom redu napravila je svoje. Ergović je zaradio stop & go kaznu zbog preranog starta i time izgubio svaku mogućnost za ostvarivanjem još jednog dobrog rezultata. Na čelo kolone se probio Pavić, no ubrzo je vodstvo preuzeo Pokos i tako došao do još jedne pobjede. Pavić je tijekom utrke odolijevao napadima Nikpalja, no Nikpalj se na kraju morao zadovoljiti sa dva treća mjesta ovog vikenda. U odolijevanju Nikpaljevim napadima Pavić je zaradio i opomenu za nesportsku vožnju. Sitarić je utrku okončao na 4. mjestu, ispred Perekovića i vrlo brzog i talentiranog petnaestogodišnjaka, Matije Momčilovića.

Gost vozač, Željko Hitrec osvojio je jedno 11. i jedno 10. mjesto u Dugopolju, a jedini kojeg sreća nije pratila bio je Đivo Franić, koji je nakon osvojenog 10. mjesta u 1. utrci, u drugoj zbog problema s mjenjačem, nažalost, morao odustati.

Pokos je u ovoj sezoni ostvario 12 pobjeda i dva druga mjesta, od ukupno 15 održanih utrka. Na jednoj utrci nije osvojio niti jedan bod jer je zbog male nepravilnosti na automobilu bio isključen. U svakom slučaju 12/15 je vrlo respektabilan rezultat.

Marko Pavić je sa dva druga mjesta u Dugopolju potvrdio ovogodišnji naslov viceprvaka, dok je prošlogodišnji pobjednik kupa, Marko Sitarić osvojio 3. mjesto u ovoj sezoni. Nedolaskom Kusteca i Krainca profitirao je Domagoj Pereković, koji se popeo na 5. mjesto ukupnog poretka, no propust s kočnicama od službenog treninga koštao ga je 4. mjesta ukupnog poretka, jer Vilko Kustec ostao je ispred njega 3 boda. Na šestom mjestu je sezonu okončao Siniša Krainc, koji zbog nastupa u PH na brdskim stazama nije vozio niti jednu brdsku utrku u Polo kupu, a na posljednju u Dugopolje nije došao jer više od 4. mjesta nije niti mogao. Sedmo mjesto je osvojio Robert Nikpalj, kojega su u ovoj sezoni pratili razni pehovi, no barem je osvojio dva 3. mjesta u Dugopolju.

Više o ovoj sezoni i trogodišnjem ciklusu (u kojem je i dalje u vodstvu Marko Sitarić ispred Marka Pavića i Ivana Pokosa) pisat ćemo u pregledu sezone.