Odlični nastupi Čolaka i Lipošćaka

Vozači Alpe Adria Clio Cupa proteklog su vikenda imali svoj drugi ovogodišnji nastup na Hungaroringu u Mađarskoj. U sklopu World Series by Renault utrke je vozilo 6 kategorija, među njima i Clio cup. U fenomenalnoj atmosferi i uz podršku od oko 50.000 gledatelja izvrsne nastupe zabilježili su i hrvatski vozači. Već na kvalifikacijama bilo je vidljivo da će Čolak i Lipošćak biti spremni za borbu za sam vrh. Na kvalifikacijama za prvu utrku Lipošćak je ostvario četvrtu, a Čolak petu startnu poziciju. Nažalost, tijekom prve utrke već u prvom krugu došlo je do kontakta između Čolaka i Talijana Casadeia, nakon kojega je Casadeijev automobil otklizao u Lipošćakov i izbacio ga sa staze. Lipošćak se uspio vratiti, ali zbog oštećenja na automobilu zauzima tek 17. mjesto, dok je Čolak osvojio visoko 4. mjesto u konkurenciji od 25 vozača. Treću pobjedu zaredom ostvario je Talijan Giancarlo Lenzotti ispred sunarodnjaka Ricciarinija, dok je treće mjesto osvojio francuski prvak Milan.

U kvalifikacijama za drugu utrku Čolak je ostvario 5., a Lipošćak 6. startnu poziciju. Utrka je protekla mirno, bez puno promjena u poretku. I četvrtu pobjedu je ostvario Lenzotti ispred Milana i Ricciarinija. Čolak je zauzeo 5., a Lipošćak 7. mjesto ukupnog poretka. Obje utrke protekle su uglavnom korektno s tek pokojim naguravanjem i kontaktima na stazi. Pred kraj druge utrke ipak došlo je do jačeg kontakta između Talijana Gioie i Švicarca Hedingera, koji su nakon sudara morali odustati.

Najviše bodova tijekom vikenda u Mađarskoj sakupio je Lenzotti, koji je pored novčanih nagrada po svakoj utrci osvojio i novi Renault Twingo RS.

FOTO GALERIJA

Spomenimo i  jedinu vozačicu Alpe Adria Clio Cupa, Tajanu Koren, koja na  Hungaroringu nije imala previše sreće. U prvoj utrci je u kontaktu sa Austrijancem Gummererom izvukla deblji kraj i izletjela sa staze. Utrku je ipak uspjela završiti, ali tek na 19. mjestu ukupnog poretka. Ništa više sreće nije bilo niti u drugoj utrci koju je okončala na 21. mjestu.