89 prijava za Malačku

Objavljeno u: 20/05/2010 - 10:00 Napisao/la Objavljeno u Brdske utrke Komentari Komentiraj!
Sezona automobilističkih natjecanja se zahuktala, a pred nama je treća utrka Prvenstva Hrvatske na brdskim stazama. Nakon otvaranja sezone u Rapcu i skradinskog nastupa, brdaši će ovog vikenda krenuti put Dalmacije, točnije u Lećevicu gdje će odraditi treću ovogodišnju utrku na dobro poznatoj stazi Malačka. Staza je ukupne dužine 5200 metara i tehnički je prilično zahtjevna i brza. Start je na 221 metar nadmorske visine, cilj nedaleko vrha "planine" na 457 metara nad morem uz prosječni uspon od 4,54%.

Na listi prijava nalazi se 89 imena. Pored Prvenstva Hrvatske na brdskim stazama, utrka u organizaciji Sportskog auto kluba Split iz Splita će se ujedno bodovati i za Međunarodno regionalno prvenstvo Hrvatske na brdskim stazama, Međunarodno prvenstvo Hrvatske za povijesne automobile te Regionalno prvenstvo Hrvatske za regiju jug.

Sezona je započela dvostrukom pobjedom mladog riječkog predstavnika Siniše Krainca čiji tim je očito poradio na pouzdanosti Ford Escort RS Coswortha. Društvo bi mu s istim autom trebao praviti još jedan dobro poznati protagonist hrvatske automobilističke scene  – Ante Alduk. Hoće li se kiša i nestalni vremenski uvjeti uplesti u utrku u Dalmaciji, ili će pak vozače dočekati suncem okupana Malačka vidjet ćemo ovog vikenda.

08.00 Zatvaranje ceste za javni promet
09.30-11.00 Slobodni trening (warm – up)
11.45 Svečano otvaranje natjecanja
12.30 Utrke

Aktualnosti

Rok Turk osvojio 8. Rally Vipavska dolina 2018.

22.04.2018. - Ostalo

Prvi rally Slovenskog prvenstva 8. Rally Vipavska Dolina koji se vozio u okolici Vipave i Ajdovščine osvojili su trenutni državni prvaci Rok Turk i Blanka Kacin (Peugeot 208 R5). Prošle godine imali su samo jedno...

8. Rally Vipavska dolina 2018. za početak sezone u Sloveniji

16.04.2018. - Ostalo

Napokon je došlo vrijeme i za početak nove rally sezone u Sloveniji. Prvi na redu je 8. Rally Vipavska dolina, koji se vozi u Vipavskoj dolini, a početak i kraj rallya su u Ajdovščini od...

U Austriji održan 42. WeinbergerHolz Lavanttal Rallye 2018.

11.04.2018. - Ostalo

Niki Mayr-Melnhof bio je najbrži na svim brzinskim ispitima 42. WeinbergHolz Lavanttal Rallyu, te se zasluženo popeo na najviše mjesto pobjedničkog postolja. Drugo mjesto osvojio je Grössing Gerwald, dok je treću poziciju zauzeo Aigner Gerhard.