Ogulin 2005

Objavljeno u: 20/06/2005 - 19:09 Napisao/la Objavljeno u Brdske utrke Komentari Komentiraj!
Lijepo vrijeme, mnoštvo gledatelja i opuštena atmosfera krasili su nedjelju u Ogulinu na brdskoj stazi Klek. Već u jutarnjim satima za vrijeme treninga gledatelji su se počeli skupljati na atraktivnim mjestima uz stazu. Jela i pića nije nedostajalo, no srećom, pića izgleda ipak nije bilo previše, tako da snage policije nisu morale intervenirati.

Prvi jutarnji trening započeo je izlijetanjem jednog od predvozača sa staze. Svima je proletjela kroz glavu ideja o ponavljanju prizora sa Učke od prije dva tjedna… No srećom, to se ipak nije ponovilo i utrka je održana prema zamišljenoj satnici. Prvi trening donio je dosta odustajanja, no odustali su uglavnom uspjeli svoje automobile urediti do utrke. Spektakularno je svoj prvi trening na boku završio Damir Crnić, no i njegov automobil je do utrke bio spreman.

Najveće iznenađenje treninga bili su svakako Krstulović i Durlen, koji su 'trenirali' u svojim boksovima. Naime, obojica su se susreli sa tehničkim problemima, a u pomoć su pristigli i mehaničari drugih vozača kako bi se automobili do utrke osposobili. Što se poretka na treninzima tiče, Željko Hitrec se ugurao na 5. mjesto ukupnog poretka, odnosno treće u kategoriji automobila. Veliko iznenađenje bio je i Mario Sekulić, koji je Hondom Civic Typer R iz klase N3 došao do 6. mjesta kategorije automobila. Iza njega našlo se još 5 automobila iste klase, što je iznenađujuće dobar plasman klase N3.

Poslije drugog treninga vozači se nisu odmah spustili u park vozača, već su svi zajedno odali počast Ivici Kišasondiju, koji je prije četiri godine smrtno stradao obnašajući dužnost sportskog djelatnika na istoj utrci. Minutom šutnje, vijencem i svijećama svi su se prisjetili tragičnog događaja i odali počast nesretnom Ivici, po kojem je ova utrka i dobila ime: 'Memorijal Ivica Kišasondi'.

Utrka je započela oko 14 sati i sve se odvijalo svojim tokom do nastupa Klaudija Visintina, koji je utrku okončao na samom početku, pritom totalno uništivši svojeg Peugeota 106. Srećom, vozač je prošao bez težih ozljeda, a izgled automobila dovoljan je dokaz o tome koliko je sreće pri tom izlijetanju imao.

No vratimo se utrci i onima koji su do cilja sretno stigli. Šuran je sa svojom formulom bio najbrži i jedini koji je stazu odvezao za manje od 2 minute. Prosječna brzina koju je ostvario bila je 129 km/h!. No u drugoj vožnji dogodilo se veliko iznenađenje, Silvio Bajde bio je ukupno najbrži. Ipak, ne dovoljno da pobjedi i Šurana, ali Bajde je ovim nastupom došao do svoje prve ovogodišnje pobjede, ostavivši za sobom Krstulovića za nešto više od 5 sekundi. Sada je u njihovom dvoboju rezultat 3:1 u korist Krstulovića, koji je unatoč ne nastupanju na treninzima ostvario odličan rezultat.

Još bolje je prošao Durlen, koji također nije nastupio na treninzima, a ostvario je u poretku automobila treće vrijeme, i time Drenjančevića ostavio za više od 4 sekunde. Željko Hitrec za Drenjančevićem je ostao svega tri desetinke sekunde. Veliki uspjeh za malu Škodu Feliciju! Odličnom vožnjom na 6. mjesto ukupnog proteka kategorije automobila plasirao se Ivan Černeha, ostvarivši time još jednu pobjedu u Grupi N i klasi N3. Odmah iza njega plasirali su se Dimitrijević i Sekulić, obojica za zavidno dobrim nastupima.

Iza njih se smjestio Sebastijan Čepar, osvojivši još jednu pobjedu u klasi H13 ispred Jaketića i Jaranovića. Klasa H14 pripala je domaćinu i organizatoru utrke Milanu Broziniću, ispred Marinića i Sigurnjaka. Vratimo se još na kratko na Hitrecovu klasu H12. Drugo i treće mjesto u toj klasi zauzeli su Jaketić i Mišćenić, zaostavši za Hitercom više od 20 sekundi.

Pobjednik u grupi A, kao i u klasi A8 je Alen Peruč, iako je nastup završio tek na 17. mjestu ukupnog poretka. Drugo mjesto u toj grupi, kao i pobjedu u klasi A6 osvojio je Manuel Kodelja. Klasu 18 (HAKS Felicia kup) osvojio je Ivo Ivančević ispred Đive Franića i Đure Perovića. Ivančević je odličnim nastupom ostvario vrijeme koje bi odgovaralo plasmanu na drugo mjesto u klasi A6. U klasi N1 najbrži je bio Marin Koraca ispred Miroslava Ujdenice i Envera Prodana.

Utrku je završio 51 vozač, a cijela manifestacija završila je u opuštenoj atmosferi dodjele nagrada. Nakon što su vozačima dodijeljeni zasluženi trofeji, svima prisutnima se obratio Silvio Bajde, u ime svih vozača, kojom prigodom je rekao:

'U ime svih vozača želio bih pohvaliti organizatora na izuzetnoj dobroj organizaciji, najboljoj u ovoj sezoni do sada. Svima nam je bilo jako lijepo i htio bih još dodati da u slučaju da ova utrka neće biti u kalendaru sljedeće godine, nitko od vozača onda neće voziti za PH na brdskim stazama".

Podsjetimo se, prošle godine utrka u Ogulinu nije održana jer je prethodne godine dobila najlošije ocjene od svih utrka, te kao takva za tu sezonu bila izbačena iz kalendara. Nakon jednoglasne odluke vozača o ovogodišnjoj organizaciji, vjerujemo da se to neće ponoviti.

Sljedeća utrka za PH na brdskim stazama održati će se u Čabru, 9. i 10. srpnja.

Aktualnosti

Rok Turk osvojio 8. Rally Vipavska dolina 2018.

22.04.2018. - Ostalo

Prvi rally Slovenskog prvenstva 8. Rally Vipavska Dolina koji se vozio u okolici Vipave i Ajdovščine osvojili su trenutni državni prvaci Rok Turk i Blanka Kacin (Peugeot 208 R5). Prošle godine imali su samo jedno...

8. Rally Vipavska dolina 2018. za početak sezone u Sloveniji

16.04.2018. - Ostalo

Napokon je došlo vrijeme i za početak nove rally sezone u Sloveniji. Prvi na redu je 8. Rally Vipavska dolina, koji se vozi u Vipavskoj dolini, a početak i kraj rallya su u Ajdovščini od...

U Austriji održan 42. WeinbergerHolz Lavanttal Rallye 2018.

11.04.2018. - Ostalo

Niki Mayr-Melnhof bio je najbrži na svim brzinskim ispitima 42. WeinbergHolz Lavanttal Rallyu, te se zasluženo popeo na najviše mjesto pobjedničkog postolja. Drugo mjesto osvojio je Grössing Gerwald, dok je treću poziciju zauzeo Aigner Gerhard.