Bajde povećao prednost

Objavljeno u: 12/09/2005 - 01:17 Napisao/la Objavljeno u Brdske utrke Komentari Komentiraj!
Kakvi su bili komentari na stazu uoči održavanja utrke znamo. Nesigurna, vrlo brza, blatna, grbava cesta sa uleknućima i rupama... No organizator, AK Delta dao je sve od sebe da stazu učini što sigurnijom, kako bi se utrka na ovoj zamjenskoj stazi ipak održala. Dan prije održavanja natjecanja uleknuća i rupe na cesti su presvučene slojem asfalta, a blato je oprano. Zbog kiše koja je padala cijelu noć i tijekom jutra, blato se, nažalost, opet pojavilo na stazi, no zakrpe na cesti ipak su dobro odradile svoju zadaću.

Broj vozača za PH nije bio velik. Od prijavljenih 68 vozača, nastupilo ih je samo 52, a utrku završilo 48. Tri vozača morala su odustati uslijed tehničkih problema sa vozilima, a jedan uslijed izljetanja sa staze na treningu. Zbog dobre organizacije odlaska i povratka automobila na start iz parka vozača, natjecatelji nisu morali bespotrebno gubiti vrijeme čekajući da ostale klase ili grupe odvezu svoje vožnje. Natjecatelji su pod pratnjom organizatora odlazili na start po grupama automobila kojima pripadaju, a po njihovom povratku druga grupa bi već čekala spremna u predstartnom prostoru. Sve je funkcioniralo u najboljem redu, a jedino kašnjenje bilo je prije starta prve vožnje, a čemu je pridonio i nepoznati vlasnik civilnog automobila koji je svoje vozilo parkirao na stazu. Kada je vozilo uklonjeno, utrka je započela i odvijala se dalje gotovo bez prekida.

U ukupnom poretku izostaje Ronald Šuran, vozač formule, koji je obično prvi. No ovog puta nije uspio završiti utrku zbog problema sa svojim vozilom. Tako je u ukupnom poretku pobijedio Silvio Bajde povećavši prednost pred Brankom Krstulovićem, kako u ukupnom poretku kategorije I, tako i u klasi ST. Između njih dvojice u ukupnom pretku u Mariji Bistrici ugurao se Boris Durlen, koji je ovim rezultatom preuzeo vodstvo od Sebastijana Čepara u grupi H i povečao prednost pred Drenjančevićem u klasi H15. Treće mjesto u klasi H15 zauzeo je Zvonko Brkljačić, koji se i nakon ove utrke nalazi na 3. mjestu poretka te klase. U klasi H14 pobijedio je Mladen Sigurnjak, koji se i nalazi u vodstvu u toj klasi. Klasa H13 po prvi puta u ovoj sezoni nije pripala Sebastijanu Čeparu. Pobjednik je Ivan Jaranović, slijedi Dejan Kopajtić, a Čepar je osvojio treće mjesto. No Čepar je i dalje u uvjerljivom vodstvu u poretku klase H13. Klasu H12 uvjerljivo je osvojio Željko Hitrec ispred Renata Jaketića i Nenada Draganića, a u poretku poslije ove utrke nije se ništa promijenilo. Hitrec je vodeći ispred Mišćenića i Jaketića.

U grupi A slavio je Alen Peruč, koji je ujedno pobjednik klase A8. Budući da je vodeći u klasi, Predrag Bjedov odustao, Peruču se stvara prilika za osvajanjem klase do kraja sezone. U grupi A drugo mjesto osvojio je Jaki Franja, također drugi u klasi A8. Željko Sopić, ujedno i pobjednik u klasi A6, ostvario je treće vrijeme u grupi A. U klasi A7 sudjelovala su tri natjecatelja, pa tako i podijelila trofeje. Slavio je Marin Petrić ispred Alfia Stokovića i Maria Jurišića. Vodeći u klasi nakon ove utrke je i dalje Mario Jurišić. U najjačoj klasi grupe N, N5, prvo mjesto kao jedini natjacatelj u klasi osvojio je Dušan Grahek, osvojivši 16. mjesto u ukupnom poretku. Pravi poduhvat napravio je Tomislav Šepić osvojivši prvo mjesto u klasi N3, prvo u grupi N i visoko 5. mjesto u ukupnom poretku. Drugo i treće mjesto u grupi N i klasi N3 osvojili su Ivan Černeha i David Mrzljak. U uvjerljivom vodstvu u toj klasi ostaje Ivan Černeha. U klasi N2 pobjeda je pripala Željku Kelečiću ispred Branimira Turčana. U klasi N1 6 uzastopnu pobjedu u sezoni ostvario je Marin Koraca ispred Damira Crnića i Branka Labaša.

Klasa 18, odnosno Škoda Felicia kup pripala je Ivi Ivančeviću ispred Mladena Šekoranje. Ivančević je ovim rezultatom preuzeo vodstvo od Đive Franića, koji u utrci nije nastupio. U kategoriji II nakon odustajanja Ronalda Šurana do pobjede je došao Branimir Radić, no Šurana će teško bilo tko stići u preostale tri utrke u ovoj sezoni.

Aktualnosti

Spektakl 8. Rally Showa Santa Domenica je spreman!

23.11.2017. - Rally

Već je svima znano da je ovogodišnje izdanje RSSD-a organizatorima zadalo puno muke. Osim prvog Shakedown-a u povijesti Rally Showa Santa Domenica, izdavanja prvog Vodiča za gledatelje, muke koje su ispale sve samo ne slatke...

8. Rally Show Santa Domenica, najava

24.10.2017. - Rally

Ove godine imamo pregršt novosti i iznenađenja, čime potvrđujemo predan rad od trenutka kada smo Beppa Harracha prošle godine proglasili najboljim na makadamu četvrtu godinu za redom!

Mikkelsen ponovo u tvorničkoj momčadi

24.05.2017. - WRC / IRC

Norveški vozač Andreas Mikkelsen na predstojećem rallyju svjetskog prvenstva na Sardiniji nastupit će ponovo kao član jedne od tvorničkih momčadi u prvenstvu. Mikkelsen će na sredozemnom otoku zamijeniti Citroënovog ovogodišnjeg "tvorničara" Stephanea Lefebvrea u, zasad...