Brozović i Jurišić u osvajanju Alpa

Objavljeno u: 24/05/2012 - 02:17 Napisao/la Objavljeno u Brdske utrke Komentari Komentiraj!
Dok naši i europski relijaši jure okolicom Rijeke, 200-tinjak kilometara sjeverozapadno pored talijanskog gradića Tolmezzo automobilistički planinari će krenuti u osvajanje Alpa.

VERZEGNIS – SELLA CHIANZUTAN brdska je trka koja se boduje za Prvenstvo Italije, Austrije, i CEZ-a u konkurenciji modernih i povjesnih automobila.

Na brzoj stazi dužine 5640 metara čiji rekord 2.27:473 drži Talijan Cristian Merli prijavljeno je 225 vozača iz 9 zemalja! 53 povjesna i 172 moderna auta stvarno je impresivan broj. Atmosferu podgrijava najavljeni dolazak posljednjih godina vladara europskih staza, Simonea Faggiolia sa svojom Oselom FA 30.

Naše boje zastupat će Mario Jurišić iz RI autosporta sa Citroen AX 1600 u grupi E1 i Zlatko Brozović iz AKK Zanatlija sa Opel Asconom u 3. kategoriji povijesnih automobila.

Tradicionalno promjenjivo vrijeme te često mokra staza, garantiraju pravi spektakl. Zato nakon Croatia relija, nedjelju provedimo u obližnjim Alpama. Spektakl i dobra zabava su zagarantirani!

Verifikacija i tehnički je u petak od 12 do 18.30 sati.

Treninzi počinju u subotu u 9.30 isto kao i trke u nedjelju.

Start je sa mosta u mjestu Verzegnis.

Aktualnosti

Rok Turk osvojio 8. Rally Vipavska dolina 2018.

22.04.2018. - Ostalo

Prvi rally Slovenskog prvenstva 8. Rally Vipavska Dolina koji se vozio u okolici Vipave i Ajdovščine osvojili su trenutni državni prvaci Rok Turk i Blanka Kacin (Peugeot 208 R5). Prošle godine imali su samo jedno...

8. Rally Vipavska dolina 2018. za početak sezone u Sloveniji

16.04.2018. - Ostalo

Napokon je došlo vrijeme i za početak nove rally sezone u Sloveniji. Prvi na redu je 8. Rally Vipavska dolina, koji se vozi u Vipavskoj dolini, a početak i kraj rallya su u Ajdovščini od...

U Austriji održan 42. WeinbergerHolz Lavanttal Rallye 2018.

11.04.2018. - Ostalo

Niki Mayr-Melnhof bio je najbrži na svim brzinskim ispitima 42. WeinbergHolz Lavanttal Rallyu, te se zasluženo popeo na najviše mjesto pobjedničkog postolja. Drugo mjesto osvojio je Grössing Gerwald, dok je treću poziciju zauzeo Aigner Gerhard.