Jurišić uspješan na treninzima

Objavljeno u: 26/05/2012 - 18:37 Napisao/la Objavljeno u Brdske utrke Komentari Komentiraj!
U popodnevnim satima, dok se istarskim bzincima privodi kraju jurnjava Croatia rallyja, završili su treninzi brdske trke Verzegnis – Sella Chianzutan koja se boduje za Prvenstvo Italije, Austrije, CEZ-a, IHC i EHC kupa u konkurenciji modernih i povijesnih automobila.

Verifikaciju i tehnički obavilo je 208 vozača. Vrlo impresivan broj, a mnogima kod nas nezamisliv. Naše boje zastupa samo Mario Jurišić iz RI autosporta, koji je posao obavio uspješno ostvarivši 4. vrijeme u klasi i 95. u generalnom poretku. Da ima prostora za napredak pokazuje podatak da je drugi trening vozio više od 7 sekundi brže od prvoga.

Naš drugi predstavnik Zlatko Brozović nažalost ostao je kod kuće shrvan jakom prehladom i visokom temperaturom noć prije polaska. Na stazi dužine 5640 metara najbolje vrijeme 2:36.58 postavio je Michele Camarlinghi sa Osellom FA30. Nažalost, izostao je dolazak vladara europskih staza, Simonea Faggiolia sa istim autom.

Današnji treninzi prošli su po suhom vremenu, no tradicionalno promjenjivo vrijeme te često mokra staza, uz impresivnu startnu listu, garantiraju pravi spektakl. Zato nakon Croatia rallyja, nedjelju provedimo u obližnjim Alpama. Utrke počinju u nedjelju u 9.30.

Aktualnosti

Rok Turk osvojio 8. Rally Vipavska dolina 2018.

22.04.2018. - Ostalo

Prvi rally Slovenskog prvenstva 8. Rally Vipavska Dolina koji se vozio u okolici Vipave i Ajdovščine osvojili su trenutni državni prvaci Rok Turk i Blanka Kacin (Peugeot 208 R5). Prošle godine imali su samo jedno...

8. Rally Vipavska dolina 2018. za početak sezone u Sloveniji

16.04.2018. - Ostalo

Napokon je došlo vrijeme i za početak nove rally sezone u Sloveniji. Prvi na redu je 8. Rally Vipavska dolina, koji se vozi u Vipavskoj dolini, a početak i kraj rallya su u Ajdovščini od...

U Austriji održan 42. WeinbergerHolz Lavanttal Rallye 2018.

11.04.2018. - Ostalo

Niki Mayr-Melnhof bio je najbrži na svim brzinskim ispitima 42. WeinbergHolz Lavanttal Rallyu, te se zasluženo popeo na najviše mjesto pobjedničkog postolja. Drugo mjesto osvojio je Grössing Gerwald, dok je treću poziciju zauzeo Aigner Gerhard.