Naši odlični u Lučinama

Objavljeno u: 13/08/2012 - 10:15 Napisao/la Objavljeno u Brdske utrke Komentari Komentiraj!
Jučer je naša mala ekipa u slovenskim Lučinama postigla izvrsne rezultate. Mario Jurišić, Ri-autosport borio se svim snagama kako bi osvojio nove bodove u EHC Cupu. No nije išlo. Konkurencija je doslovno bila prejaka, jer Mario je osvojio 2. mjesto u klasi E1 do 1600 ccm, ali je u generalnom plasmanu grupe E1 zauzeo 16. mjesto, te tako ostao bez bodova.

Unatoč mnogo slabijem autu od konkurencije, rezultati treninga davali su nadu za ulazak u prvih 10, no gume a pomalo i motor su rekli da su umorni. Inače je u grupi E1 opet pobijedio Čeh Dan Michl sa svojim Lotusom od 500-tinjak konjskih snaga. Tomislav Muhvić, AKK Petar Klepac, odvozio je trku karijere. Do zadnje od 3 vožnje, bio je u tijesnoj borbi sa prekaljenim Jurenom iz Slovačke, vladarom brdskih staza u grupi N već više od 15 godina. Iskustvo je presudilo i Muhvić je morao priznati predaju za majušnih 8 desetinki.

No i ovo drugo mjesto za njega je kao pobjeda, jer dokazao je i na treningu i na trci, da može biti ispred i po godinama duplo starijeg slovačkog Prvaka. Najbitnije je što su oba vozača učvrstila svoje pozicije na CEZ Prvenstvu grupe N: Jurena 1. i Muhvić 2. mjesto. Zlatko Brozović, AKK Zanatlija, ove godine ima sreće u Sloveniji. Premoćno je pobijedio III kategoriju povijesnih vozila, a u ukupnom redoslijedu od njega je bio brži samo Čeh Jozef Michl, sa Porscheom 911 3.0.

Jučer je u Lučinama bio uspješan dan kako za sina, tako i za oca Michla. Ovom pobjedom Brozović je povećao prednost pred svojim konkurentima za osvajanje ukupno 2. mjesta u Cez Historicu. Prvo mjesto premoćno drži Slovak Baranek u Ferrari 308 GT4. Ukupni pobjednik utrke je Talijan Denny Zardo sa formulom 3000 Lola Zytech B99, koji je postavio i novi rekord staze od 3950 metara, prešavši je u vremenu 2:04:17 vozivši prosječnom brzinom 115,97 km/h.

REZULTATI:

Tekst, foto: Zlatko Brozović, AŠ Remetinec

Aktualnosti

Rok Turk osvojio 8. Rally Vipavska dolina 2018.

22.04.2018. - Ostalo

Prvi rally Slovenskog prvenstva 8. Rally Vipavska Dolina koji se vozio u okolici Vipave i Ajdovščine osvojili su trenutni državni prvaci Rok Turk i Blanka Kacin (Peugeot 208 R5). Prošle godine imali su samo jedno...

8. Rally Vipavska dolina 2018. za početak sezone u Sloveniji

16.04.2018. - Ostalo

Napokon je došlo vrijeme i za početak nove rally sezone u Sloveniji. Prvi na redu je 8. Rally Vipavska dolina, koji se vozi u Vipavskoj dolini, a početak i kraj rallya su u Ajdovščini od...

U Austriji održan 42. WeinbergerHolz Lavanttal Rallye 2018.

11.04.2018. - Ostalo

Niki Mayr-Melnhof bio je najbrži na svim brzinskim ispitima 42. WeinbergHolz Lavanttal Rallyu, te se zasluženo popeo na najviše mjesto pobjedničkog postolja. Drugo mjesto osvojio je Grössing Gerwald, dok je treću poziciju zauzeo Aigner Gerhard.