Naši odlični u Lučinama

Jučer je naša mala ekipa u slovenskim Lučinama postigla izvrsne rezultate. Mario Jurišić, Ri-autosport borio se svim snagama kako bi osvojio nove bodove u EHC Cupu. No nije išlo. Konkurencija je doslovno bila prejaka, jer Mario je osvojio 2. mjesto u klasi E1 do 1600 ccm, ali je u generalnom plasmanu grupe E1 zauzeo 16. mjesto, te tako ostao bez bodova.

Unatoč mnogo slabijem autu od konkurencije, rezultati treninga davali su nadu za ulazak u prvih 10, no gume a pomalo i motor su rekli da su umorni. Inače je u grupi E1 opet pobijedio Čeh Dan Michl sa svojim Lotusom od 500-tinjak konjskih snaga. Tomislav Muhvić, AKK Petar Klepac, odvozio je trku karijere. Do zadnje od 3 vožnje, bio je u tijesnoj borbi sa prekaljenim Jurenom iz Slovačke, vladarom brdskih staza u grupi N već više od 15 godina. Iskustvo je presudilo i Muhvić je morao priznati predaju za majušnih 8 desetinki.

No i ovo drugo mjesto za njega je kao pobjeda, jer dokazao je i na treningu i na trci, da može biti ispred i po godinama duplo starijeg slovačkog Prvaka. Najbitnije je što su oba vozača učvrstila svoje pozicije na CEZ Prvenstvu grupe N: Jurena 1. i Muhvić 2. mjesto. Zlatko Brozović, AKK Zanatlija, ove godine ima sreće u Sloveniji. Premoćno je pobijedio III kategoriju povijesnih vozila, a u ukupnom redoslijedu od njega je bio brži samo Čeh Jozef Michl, sa Porscheom 911 3.0.

Jučer je u Lučinama bio uspješan dan kako za sina, tako i za oca Michla. Ovom pobjedom Brozović je povećao prednost pred svojim konkurentima za osvajanje ukupno 2. mjesta u Cez Historicu. Prvo mjesto premoćno drži Slovak Baranek u Ferrari 308 GT4. Ukupni pobjednik utrke je Talijan Denny Zardo sa formulom 3000 Lola Zytech B99, koji je postavio i novi rekord staze od 3950 metara, prešavši je u vremenu 2:04:17 vozivši prosječnom brzinom 115,97 km/h.