Drifteri se upisali u povijest na Buzetskim danima

Objavljeno u: 16/09/2013 - 15:44 Napisao/la Objavljeno u Brdske utrke Komentari Komentiraj!
Na brdskim utrkama u Hrvatskoj do sad se vidjelo svega i svačega. Vozili su kartinzi, formule i motocikli s prikolicama, sve u svrhu promocije i kako bi se publici pružio razlog više da prisustvuju oktanskom spektaklu. Bilo je i drifta, ali nikada na brdu nije nastupio netko od drifterskih natjecatelja.

Miro Zrnčević Mrgud iz Links Teama i Marko Brkljačić iz TRT-a, drifteri su koji se natječu u Croatian Drift Challengeu već četiri godine. U Buzetu su se na neki način upisali u povijest, skromno, ali nikako ne u tišini. Buzetska publika dobila je ono po što je došla – spektakl. Linksov Skyline navijači su pozdravili bakljadom i navijanjem.

"Kako je bilo? Pet prolaza, pet setova guma. Brzo, opasno, atraktivno. To je to! Ovo je iznad svih očekivanja, nadam se da ćemo moći isto napraviti i sljedeće godine i da će nas biti više. Gušt je nemjerljiv, staza je odlična, a atmosfera se bolja ne može poželjeti!" rekao je Mrgud kad su se u nedjelju vozači spustili u boks. Brkljačić je imao peh: "Ja sam zaboravio da je lijevi zavoj nakon kuća i precijenio sam se. Pogodili smo ogradu, ništa strašno, ali dokazuje da drift na brdu nije baš mačji kašalj. Ali je zakon! Baš smo uživali." rekao je Marko.

237 prijavljenih vozača - što natjecatelja što predvozača protutnjalo je Buzetskim brdom. Kiša koja je prijetila od jutra ipak nije pala, pa je čak i rekord staze bio ugrožen. Sve se poklopilo i buzetska je torta dobila šlag na vrhu – hrvatska nakon trinaest godina ponovo ima prvaka Europe na brdskim utrkama. Tomislav Muhvić iz Čabra pokorio je konkurenciju u svojoj klasi i odnio titulu. Ukupni pobjednik utrke bio je Miloš Beneš iz Češke ispred Otokara Kramskog i Patrika Zajelsinka.

Aktualnosti

Rok Turk osvojio 8. Rally Vipavska dolina 2018.

22.04.2018. - Ostalo

Prvi rally Slovenskog prvenstva 8. Rally Vipavska Dolina koji se vozio u okolici Vipave i Ajdovščine osvojili su trenutni državni prvaci Rok Turk i Blanka Kacin (Peugeot 208 R5). Prošle godine imali su samo jedno...

8. Rally Vipavska dolina 2018. za početak sezone u Sloveniji

16.04.2018. - Ostalo

Napokon je došlo vrijeme i za početak nove rally sezone u Sloveniji. Prvi na redu je 8. Rally Vipavska dolina, koji se vozi u Vipavskoj dolini, a početak i kraj rallya su u Ajdovščini od...

U Austriji održan 42. WeinbergerHolz Lavanttal Rallye 2018.

11.04.2018. - Ostalo

Niki Mayr-Melnhof bio je najbrži na svim brzinskim ispitima 42. WeinbergHolz Lavanttal Rallyu, te se zasluženo popeo na najviše mjesto pobjedničkog postolja. Drugo mjesto osvojio je Grössing Gerwald, dok je treću poziciju zauzeo Aigner Gerhard.