Corradu Fontani prolog i etapa

Prvi natjecateljski dan 35. Delte završen je pobjedom Corrada Fontane na brzinskom ispitu Bundek na kojem nije došlo do većih promjena na vodećim pozicijama. Fontana je novozagrebački brzinski ispit u dužini od 7,68 kilometara odvozio za 5 minuta i 20,4 sekunde odnosno 1,6 sekundi brže od Michala Solowowa. Solowow i suvozač mu Maciej Baran nakon vrlo dobrih vožnji na žumberačkim ispitima ipak su nakon 2. Budinjaka ispustili iz ruku dotadašnje vodstvo i etapu okončali na drugom mjestu privremenog ukupnog poretka. Na sutrašnjih šest brzinaca Fontana kreće s prednošću od 13,1 sekunde ispred Solowowa.

Vrlo dobar na Bundeku bio je Tomaž Kaučič sa suvozačem Peterom Zorenčem. Slovenci su ispit završili na trećem mjestu zakasnivši za pobjednikom nepunih 8 sekundi. Kaučič je ovim rezultatom obavio velik posao u nastojanju da dostigne i prestigne Juru Šebalja i Tonija Klinca. Hrvatska je posada prolog pored Zagrebačkog Velesajma završila na tek 7. mjestu pri čemu su od pobjednika Fontane bili sporiji točno 12 sekundi. Četiri sekunde gubitka u odnosu na Kaučiča smanjile su razmak između slovenske i hrvatske posade na svega 4,2 sekunde. U sadašnjoj situaciji upravo bi borbe za četvrto mjesto između Šebalja i Kaučiča te očekivani napad Solowowa na Fontanu mogle biti najzanimljivije na sutrašnjim ispitima koji se održavaju na obroncima Medvednice.

Prvi sutrašnji ispit vozi se na izmijenjenoj stazi nedaleko mjesta Laz, a prvo vozilo na startu će se pojaviti u 8 sati i 49 minuta.