Lewis Hamilton osvojio treći naslov prvaka svijeta

Objavljeno u: 25/10/2015 - 22:43 Napisao/la Objavljeno u Formula 1 Komentari Komentiraj!
Sve se danas poklopilo za Lewisa Hamiltona, ako se nešto u ovoj sezoni još moralo poklopiti za Britanca u redovima Mercedesa. Nico Rosberg je na startu izgubio vodstvo, potom je u ključnom dijelu utrke napravio pogrešku i time predao pobjedu i ključeve trećeg naslova u Hamiltonove ruke. Utrka u Austinu održana je bez kiše, ali je obilovala incidentima, što je u nekoliko navrata uzrokovalo izlazak sigurnosnog automobila, pravog i onog prividnog. Hamilton je lutriju zvanu pravovremeni odlazak u boks odigrao s dobitnim brojevima, pa je bio u izvrsnoj poziciji primiti Rosbergov poklon u drugoj polovici utrke.

Treće mjesto u Austinu pripalo je Sebastianu Vettelu u Ferrariju ispred Maxa Verstappena na četvrtom i Sergija Pereza na petom mjestu. Dvostruke bodove u Teksasu su zamalo osvojila oba McLarenova vozača - Alonso je tek u završnici utrke potonuo izvan kruga osvajača bodova dok je Jenson Button utrku završio na sedmom mjestu.

Najviše žalimo za ispadanjem Kimija Raikkonena, koji je u početnoj fazi utrke pokazao izuzetnu borbenost, ali je sitni akvaplaning na gumama za suho bio dovoljan za izlijetanje u kojemu su nastradale kočnice, pa se Finac naposlijetku morao povući iz utrke.

Aktualnosti

8. Rally Vipavska dolina 2018. za početak sezone u Sloveniji

16.04.2018. - Ostalo

Napokon je došlo vrijeme i za početak nove rally sezone u Sloveniji. Prvi na redu je 8. Rally Vipavska dolina, koji se vozi u Vipavskoj dolini, a početak i kraj rallya su u Ajdovščini od...

U Austriji održan 42. WeinbergerHolz Lavanttal Rallye 2018.

11.04.2018. - Ostalo

Niki Mayr-Melnhof bio je najbrži na svim brzinskim ispitima 42. WeinbergHolz Lavanttal Rallyu, te se zasluženo popeo na najviše mjesto pobjedničkog postolja. Drugo mjesto osvojio je Grössing Gerwald, dok je treću poziciju zauzeo Aigner Gerhard.

Snježni 7. INA Rally Kumrovec 2018. otvorio novu sezonu Prvenstva Hrvatske u rallyu

03.03.2018. - Rally

Sada već tradicionalno Rally Kumrovec otvorio je novu sezonu Prvenstva Hrvatske u rallyu.